Osoby, które mają już pewne doświadczenie związane z planowaniem wakacyjnych wypadów podkreślają zwykle, że nigdy nie jest na nie za wcześnie. Niestety, jeśli wakacje mają być udane, a my nie jesteśmy zwolennikami niekontrolowanej spontaniczności, nie ma szczegółów mniej lub bardziej istotnych.

Jedną z kwestii wymagających możliwie jak najszybszego rozstrzygnięcia jest znalezienie odpowiedniego środka transportu. Coraz częściej możemy przy tym usłyszeć, że samoloty i autokary mają dużą konkurencję. Rośnie liczba osób decydujących się na wynajem aut 9 osobowych. Okazuje się przy tym, że jest to naprawdę przemyślana decyzja.

Samochód jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, gdy nie planujemy ograniczać się do jednego tylko miejsca, jakie moglibyśmy odwiedzić. Pozwala też na lepsze zaplanowanie podróży, a także na zabranie ze sobą większej ilości bagażu, co z kolei ma duże znaczenie wówczas, gdy decydujemy się na podróż w towarzystwie małych dzieci. Warto podkreślić też jego wygodę zwłaszcza, jeśli jest w nim aż dziewięć miejsc.